Beşiktaş, Gençlerbirliği maçında kritik puanlar kaybetti. Daha da önemlisi Talisca’yı kaybetti. Caner ile oyun içindeki hırsının bir bölümünü kaybeden Beşiktaş Talisca ile de bitiriciliğinin büyük bir bölümünü kaybetti. Bu sene takımın bitiricilik konusunda problemi oldugu düşünüldüğünde bu kayıp büyük sıkıntı yaratacaktır. Özellikle Cenk büyük bir hayal kırıklığı bu sene.

İlerleyen haftalarda Beşiktaş’ın iyi bir Oğuzhan’a ihtiyacı olacak. Umarım iyi bir şekilde döner. Daha önceki yazılarımda belirttiğim gibi Beşiktaş’ın ciddi bir kanat sorunu var. Özellikle de son sakatlıklardan sonra. Eğer Töre hamlesi olursa devre arasında çok doğru bir hareket olacak gibi duruyor. Bu kadar kanat sıkıntısı olduğu düşünülünce Aboubakar sol kanada çekilip Oğuzhan’ın false nine oynadığı bir sistem denenebilir. Aslında ben bu sistemi Talisca ile merak ediyordum ama maalesef sakatlandı. Merak ettiğim 11 şöyle;

…………………Fabri……………….

G. Gönül…Marcelo…Tosic…Adriano

……………….. G. İnler……………….

…………..Tolgay………Atiba………..

………………….Oğuzhan…………….

Quaresma…………………Aboubakar

 

Bu sistem ile oynadığında Beşiktaş Oğuzhan’a çok iş düşüyor o bölgede dribling yapıp, pas dağıtıp, asist ve gol atmasi gerekiyor. Ayrica bu sistemde Aboubakar, Quaresma, Atiba ve Tolgay’ın savunma arkasına çok koşu yapması lazım.

Gerçekten çok merak ediyorum takım bu oyunu başarabilir mi?

Advertisements